Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po wymianie świec auto nie jedzie??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po wymianie świec auto nie jedzie??

    Zamieszczone przez eaglemirek
    Chyba pijany byłeś bo to był łoś :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
    ja tam na kopytnych się nie znam. Rogi były i to mnie zmyliło :szeroki_usmiech

  • #2
    Po wymianie świec auto nie jedzie??

    Witam kolegów. Od momentu kupna autka (styczeń2015)miałem z nim problem, mianowicie podczas przyspieszania zarówno na PB jak i na LPG odczuwalne było szarpanie, do tego podczasz obciażenia (klima) na LPG bardzo falowały obroty naPB mniej ale też i do tego trzęsło silnikien. Postanowiłem wymienić świece na NGK V-line 34 platynowe. Po zmianie (stare były DENSO) jak ręką odjął, auto jak nowe, wszystkie problemy znikły. Udałem się na przejażdzkę i po około 500m coś jakby strzeliło w dolot tak mi sie wydaje, ale auto idzie jakby na trzy cylindy, nie spala paliwa (czuć) i w dodatku nie ma mocy. Włożyłem stare świece ale zadnej poprawy, ściągałem kable po kolei z cewki i na każdym znacząca różnica po zdjęciu. Jakieś sugestie co mogło się stać? Dodam jeszcze że świece denso są jakby krótsze, tzn gwint ma taką samą długość ale elektoda z kopułką jest delikatnie wysunięta w NGK co czyny je sumarum ciut dłuższe.

    Komentarz


    • #3
      Vag poiwnien pokazać CI wypadanie zapłonu określonego cylindra. Jeśli masz LPG może też być kwestia zimnego lutu na wpięciu wtrysku LPG i PB ale po objawach, jakie podajesz raczej bym obstawiał cewkę.

      Po zamontowaniu instalacji LPG do żony golfa 1.4 po dwóch dniach sypnęły 2 cewki

      Komentarz


      • #4
        Niestety nie mam możliwości sprawdzenia teraz VAG-iem CHECK się nie zaświeca, cewka tak nagle po wymianie świec? Czysty przypadek?

        Komentarz


        • #5
          Ruszyłeś przy wymianie i się posypało. W sumie nic nietypowego.

          Jak nie umiesz zweryfikować sam uszkodzonej cewki to oddaj auto mechanikowi. Cewka kosztuje coś 320zł.
          Nie doczytałem i widzę że masz APK więc przewody są tu najbardziej podejrzane i to bym wywalił od razu w ciemno.

          Komentarz


          • #6
            izzixd, jak wymieniłeś świece,to zobacz jaka jest odległość pomiędzy elektrodą środkową, a elektrodą masy. Miałem też podobny problem, wymieniłem świece, przewody i kopułkę.. Nie spalał całej dawki, podjechałem do gazownika, ustawił odległość pomiędzy elektrodą środkową,a masy na ciasne 0,7 - używając szczelinomierza i śmiga aż miło

            Może sprawdzić, czy kable nie mają przebicia. Odpal samochód i pryskaj wodą na każdy kabel, zobaczysz prąd, który będzie szedł w stronę czegoś metalowego, (zapewne silnika) i chwilową nierówną pracę silnika, jak kable będą miały przebicie. NIE PRYSKAJ na cewkę !

            Komentarz


            • #7
              Jutro oddam auto do mechanika zaraz z rana niech zdiagnozuje, ale zapewne wymieni i cewke i przewody. Oby to pomogło.
              Dzieki za podpowiedzi dam znac co orzekł mechanik

              [ Dodano: Nie 07 Cze, 15 18:49 ]
              Witam, autko naprawione wymiana swiec i kabli pomogla. Dzieki za zainteresowanie.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X